В Словенії дошкільна освіта не є обов’язковою. Існують тут державні дитячі садки в яких діють акредитовані програми та приватні дитячі садки, де керівники можуть заповнювати програми, які також акредитовані на державному рівні. Кожен помічник та вихователь отримує спеціальний дозвіл на роботу з дітьми. При цьому він повинен мати відповідну педосвіту та зданий іспит. Кожен рік персонал дитячих садків в обов’язковому порядку проходить медичну комісію.

Дошкільна освіта в Словенії

Обирати дитячий садок батьки можуть у будь-якому районі, не залежно від місця проживання. Практично кожний дошкільний заклад має свою web-сторінку, де обубліковані програмами і вартість. Також це допомагає більш досконально вивчити вихователей та отримати в цілому уявлення про дитячий садок. Дошкільна освіта https://2tm.si/pre-school-education/?lang=uk у Словенії є досить якісною. Не потрібно хвилюватися, якщо в обраних вами дитячих садках не буде вільних місць. Вашу заявку занесуть в лист очікування або запропонують інший заклад (питання вирішується за згодою батьків). Про зарахування повідомлення прийде приблизно в середині квітня поштою.

Для зарахування необхідно заповнити спеціальну анкету і відправити її до найбажанішого з переліку дитсадка (їх може бути декілька). При наявності місць зарахування проходить автоматично. Якщо місця не має, анкета перенаправляється до другого дитячого садка (за списком) і так далі. Найкраще заяву до дитячого садка подавати в період з лютого по кінець березня. До дитячих садків в Словенії діти приймаються з віку 11 місяців.

Після зарахування батьки на протязі одного-двох тижнів приводять дитину в садочок спочатку на годину, якщо вона залишається там із задовеленням, то через декілька днів час прибування можна поступово збільшувати. Це допомагає дитині краще і безболісно адаптуватися до колективу і вихователей. Іще через тиждень, якщо вихователь дасть дозвіл, дитину можна залишати на повний день.

Вартість дитячих садків

Що стосується вартості словенських садків, то слід зазначити, що вона мало різниться між собою, коли мова іде про державний або приватний заклад (ціна завжди залежить від програми). Якщо до дитячого садка записується одразу двое дітей, тоді вартість для другої дитини буде нижче.

Можна також розраховувати на компенсацію від держави, яка надається в тому випадку, коли один з батьків являється податковим резидентом Словенії і має постійну реєстрацію за місцем проживання. Сума компенсації буде залежити від загального доходу сім’ї. Оформити субсидію можна звернувшись до Центру соціального захисту.

Харчування в дитячих садках Словенії

Для кожної вікової групи на са сайті дитячого садка можна побачити меню на тиждень. До меню в обов’язковому порядку додається список інгредієнтів. Це необхідно для того, якщо у дитини є алергія на певні продукти харчування, тоді слід повідомити про це Вашого вихователя, який в індивідуальному порядку змінить меню для Вашої дитини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *