↑ Вгору

Реферат на тему

Грузія укр


читать

Просмотреть реферат
сохранить

Скачать реферат
печатать

Печатать реферат

Грузія

Грузія – держава в  Західній Азії (Закавказзі). Граничить з Росією, Туреччиною, Азербайджаном, Арменією. Довжина берегової лінії -   310 км. Клімат переважно субтропічний 7-15 градусів в січні, зумовлений впливом гірського рельєфу. Вершина країни – г.Шхара (5068 м). На півдні країни – степова зона. Слід згадати, що надра Грузії надзвичайно багаті на марганець, залізні і мідні руди. Є також незначні поклади кам”яного вугілля.  Населення Грузії – 5.7 мільйонів чоловік. Сама велика етнічна група – грузини (68.8% населення), армяни становлять 9%, осетини і абхазці – 10%. Українська етнічна група нечисельна і становить – 28 тис. чоловік (1995)

            Державний устрій Грузії аналогічний українському – президентська республіка. Країна поділена на 66 адміністративних районів + 2 автономних республіки, Абхазська і Аджарська. Столиця – Тбілісі. Законодавча влада представлена однопалатним парламентом. Нараховується понад 40 партій, найчисельніші і найвпливовіші з яких: Демократичний Союз Грузії, Народний Фронт,  Республіканська партія, Партія монархістів.

            Економіка   -  Грузія багата на природні копалини, однак після розпаду СРСР постійно терпить економічну кризу через неможливість налагодження старих економічних зв”язків з Росією, Туреччиною. Державна політика направлена на вкладення закордонних інвестицій в економіку  країни. Розвинені чорна та кольорова металургія. Річний ВВП на душу населення становить у Грузії – 1060$. Найбільше господарське значення становлять чайні плантації – 8% всіх посівних територій. Грошова одиниця – ларі.  Головні морські порти – Батумі, Поті. Грузія є членом: ОБСЄ, ООН, МВФ, МБРР, ЄБРР. 

            Війна з Абхазією -  Особлива сторінка в сучасній історії Грузії – громадянська війна 1990-94рр., яка фактично триває і зараз але меншими масштабами. Абхазський народ у прагненні до незалежності і послужив причиною цієї війни. Абхазські сепаратисти постійно проводять терористичні акції на території країни. Слід згадати що понад 2000 українців (за даними УНА-УНСО) в різний період воювали на боці абхазців. Складна політична обстановка, спричинена конфліктом, деякою мірою і є гальмом розвитку Грузії. Лише на президента Шеварнадзе з 1992 року було вчинено 3 замахи.


© 2013 Alive-inter.net Про сайт Alive-inter.net Зворотній зв`язок Відмова від відповідальності